Posledné kúzlo

legenda o mocnej kráľovnej Islandu a statočnom rytierovi ožíva
_MG_7701
Scenár a réžia: 
Bc. Lenka Zemčáková

Tanečné choreografie :

Martina Gavalierová a Mgr. Barbora Dziaková

Bojové choreografie: 

Ondrej Hambor


_MG_9467Divadelná hra Posledné kúzlo:

na motív príbehu Piesen Nibelungov. Oprášili sme starodávnu legendu o mocnej kráľovnej Islandu Brunhilde a o rytierovi Siegfriedovi, “Drakobijcovi” a hrdinovi, múdremu panovníkovi z Xantenu .
Prsteň z pokladu Nibelungov dáva svojmu nositeľovi obrovskú moc, ale tiež ho zaväzuje.
Toto je legenda z dávnych čias, keď ešte po svete chodili udatní rytieri ochotní pre česť a slávu rodu položiť aj svoj život. Kedy tvorovia, dnes známi len z legiend a bájí, voľne kráčali krajín a nebolo nezvyčajné stretnúť draka či vílu. Viem, kedysi bolo dosť ľudí, ktorý nevedeli čo je strach. Počula som o mnohých, ktorý radi chodievali po ľade, len čo sa cez noc utvoril, a o iných, ktorí _MG_7811nemali väčšej radosti ako poháňať splašené kone šírymi pláňami zeleného údolia. Poznám aj takých, ktorý neverili na mágiu a nebáli sa sadnúť si za stôl prestretý pre trinástich. No neviem, či by sa spomedzi nich našiel čo i len jeden jediný, ktorí by sa jej postavil. Brunhilde.
Na území Holandska na hrade Xanten vládol Siegmut, no strhla sa strašná bitka, z ktorej unikol len jeho malý syn Siegfried, útočisko našiel na hrade kráľa Gunthera na území Burgundska.

_MG_7719

A tu sa celý príbeh

 

zamotáva. Láska ako aj intrigy spôsobia veľké nešťastie a

ľudom, ktorým je súdené byť spolu, čaká množstvo prekážok.

Dĺžka trvania predstavenia je 1,25 min
Predstavenie obsahuje 12 tanečných choreografií s rekvizitami ako: vejáre pérové , voi, šatka, šable, krídla bohyne Isis atď. Ale i  dobové choreografie.
Category: Nezaradené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *