Kúzelný svet víl

IMG_5583Dnes Vám rozpoviem nádherný príbeh. O kráľovstve kde žili nádherné víly. Neboli to však obyčajné víly. Ich mená odrážali ľudské vlastnosti a aj najmenšie zakolísanie v ich svete, znamenalo pre ten ľudský veľkú hrozbu.

V Kúzelnom lese vládol súlad. Víly nažívali spokojne a každý deň sa stretávali na lúke kde sa spolu šantili a zabávali. Tak tomu bolo aj dnes. Potichu, aby sme ich nevystrašili. A všetkým vílam vládla kráľovná, ktorej meno si šepkali aj v ľudskom kráľovstve- Láska.

Horkosť, nenávisť, závisť medzi vílami v Kúzelnom lese nemali miesto. IMG_5479No, v ľudskom svete, vládli práve tieto vlastnosti. Kráľovninej sestre, Zlobe, sa to páčilo. Tvrdila, že jedine mocou sa dá ľuďom vládnuť a snažila sa presadiť svoje. Ostatné víly sa jej báli a schovávali sa pred ňou. Kráľovná Láska, nerozumela svojej sestre. Veľmi si priala, aby Zloba bola jednou z nich. Aby poznala moc priateľstva a lásky. Zloba sa však zdržiavala v temných kútoch kráľovstva, ukrývala sa v tieňoch, kde spriadala svoje vlastné plány. Kráľovná Láska vymyslela plán, ako zmeniť kruté srdce svojej sestry. Rozhodla sa, že zošle na ňu kúzlo. Avšak nie hocijaké. Každá z víl do kúzla vložila kúsok zo seba.

IMG_5490Myslíte si, že ju také kúzlo dokáže zmeniť? Zloba odmietla dobré vlastnosti pustiť do svojho srdca.

Mocným proti kúzlom rozbila zaklínadlo na kúsočky, ktoré sa rozleteli po celom kúzelnom svete. A práve v tomto vzácnom okamihu sa pár kúskov mocného kúzla dostalo až k ľuďom vo vedľajšom kráľovstve. Kúsky kúzla sa usadili v srdci múdreho kráľa, ktorý vládol v ľudskom svete. Jeho meno bolo- Dobroslav.

Jediné čo si Zloba uvedomila, keď videla s akou oddanosťou nasledujú víly kráľovnú Lásku, bola samota. Zatúžila po tom čo má ona. Túžila vlastniť, ovládať… chcela si vziať to čo jej nikdy nepatrilo…

Ako to celé dopadne o tom viac v rozprávke- Kúzelný svet víl!IMG_5549

Category: Nezaradené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *